Kategorie      

LED pásky a hliníkový profil

Úvod UŽITEČNÉ INFORMACELED pásky a hliníkový profil

LED pásky a hliníkový profil, osvětlení budoucnosti

Takzvané liniové osvětlovací systémy mají obrovskou budoucnost a všestranné použití. Je možné jej vidět již v mnoha formách veřejného osvětlení. Najdete ho na mnoha památných a významných budovách, jako osvětlení soch i designových předmětů. Má velmi efektní a praktické využití, pokud jej třeba umístíte ze spodu jednotlivých stupínků schodiště.

 

Můžete je vidět ve spoustě exklusivních hotelů a wellness centrech, ale také v průmyslových halách a objektech. Dále na spoustě čerpacích stanicích a provozovnách, kde mají nepřetržitý provoz 24 hodin denně. Jejich úspora energie a dlouhá životnost nemá konkurenci.

 

V obchodních centrech se za pomocí LED pásků a osvětlení pomocí hliníkových lišt naprosto vyřádí všichni designéři a stejně tak to můžete provést i vy u vás doma. Zde se vaší fantazii meze opravdu nekladou. 

Hliníkové profily pro LED pásky

Chystáte-li právě rekonstrukci či stavíte nové bydlení, obraťte se na kvalifikované odborníky, kteří vám dovedou navrhnout nejlepší osvětlení interiéru i úspory přímo na míru. Dodají potřebné osvětlení včetně potřebných komponentů, zkompletují i zakrátí na požadovanou délku a dodají až k vám domů.  Nevíte kam se obrátit? Kontaktujte nás a my vám rádi poradíme. Naleznete zde v klidu a pohodlí vše co potřebujete včetně zpracování kalkulace.

 

Hliníkové profilové lišty pro LED pásky znamenají základní stavební jednotku pro takzvané liniové osvětlovací řešení. Osvětlovací systém je sestaven ze samotného hliníkového „U“ profilu, jak se tento typ ALU profilu také nazývá. Tento hliníkový profil disponuje chladícími žebry, do kterých jsou pak přímo vloženy osvětlovací LED systémy v podobě LED pásků. Přes tyto pásky se pak dává krycí plexisklo, takzvaný difuzor a na konce svítidel patří vhodné záslepky, které naleznete v příslušenství k profilům.

Proč právě hliník?

Materiál, jakým je hliník, byl zvolen v první řadě kvůli vlastnosti, které říkáme vysoká tepelná vodivost. Dokáže naprosto efektivně odvádět vznikající teplo při svícení pomocí LED. Je tedy možné do hliníkových profilů vkládat vysoce výkonné světelné zdroje LED, které by nemohly být vloženy třeba do produktů z plastu. Správný odvod tepla výrazně prodlužuje životnost pásků LED. Širokou nabídku jednotlivých hliníkových profilů si můžete v klidu svého domova prohlédnout i zakoupit.

Použití liniového osvětlovacího řešení

Hliníkové profily se používají pro montáž na povrchy stěn ale i na nábytkové korpusy. Hliníkový profil vytváří profesionální vzhled a jedinečný design. Také chrání LED pásky před mechanickým poškozením.

 

Na trhu můžete vybírat z mnoha druhů. Existují průhledné krycí lišty v podobě barvy transparentní nebo mléčné. Mají funkci ochrany pásku, ale také zabraňují usazování prachu, což výrazně usnadňuje čištění. Transparentní lišta dokáže plně propustit LED světlo a zajistit přímý pohled na všechny svítící LED čipy, což může být vysoce efektivní. Naopak v případě mléčné lišty dochází k vytvoření více rovnoměrného tlumeného osvětlení. Svítivost snížíte cca o 30%.

 

Možnosti použití osvětlení je opravdu rozsáhlé. Výborně se hodí k osvětlení kuchyňských linek, zrcadel v koupelnách, bezvadné je k osvětlení šatních prostor a skříní. Hodí se na všechna pohledová místa v interiéru. Sytém je tak důmyslný, že jej můžete využít prakticky kdekoliv v interiéru ale také exteriéru.

 

Osvětlení budoucnosti

Copyright 2014 - 2021 © kledu.cz