Kategorie      

Postup montáže osvětlení

Úvod UŽITEČNÉ INFORMACEPostup montáže osvětlení

Efektivní osvětlení LED

LED osvětlení pomocí hliníkových profilů, takzvaných ALU profilů a LED pásků je naprosto geniálním řešením vašeho osvětlení. Ptáte se proč? LED osvětlení je abnormálně úsporné, světlo je měkké a velmi příjemné pro oči, hliníkové profily jsou lehounké a životnost tohoto osvětlení je opravdu dlouhodobá.

 

Hliník dokáže efektivně odvádět teplo, které vzniká při svícení pomocí LED. Správný odvod tepla dokáže prodloužit životnost pásků LED. Širokou škálu nabízených tvarů a designů hliníkových profilů si v klidu svého domova můžete prohlédnout i zakoupit.

Co vše budete k montáži potřebovat?

Určitě již zmíněné LED pásky a hliníkové profily. K upevnění jsou třeba úchytky nebo oboustranná lepicí páska. Dalším potřebným vybavením jsou záslepky, čirý či mléčný difuzor, transformátor, efektivní vypínač a výborný je také stmívač pro regulaci intenzity světla. Doporučujeme si prohlédnout nabídku potřebných komponentů příslušenství k profilům.

 

V dnešní době plné shonu, ale také kvalifikovaných odborníků a renomovaných firem, je vždy lepší volbou zadat kompletaci některé ze společností. Dokáží vám navrhnout nejlepší formu osvětlení vhledem k interiéru i úsporám přímo na míru. Dovedou vám taky dodat potřebné osvětlení včetně veškerých komponentů a osvětlovací systém zkompletovat a upravit na požadovanou délku. Co víc si přát? Vyberte si ze široké nabídky v jednotlivých kategoriích.

Instalace a postup

Hliníkové profily upevníte dle zvoleného uchycení. Liší se podle materiálu, do kterého je budete zavádět. Může se jednat o klasické stěny, dřevo, plast či kov. Samotné úchyty mají vždy i vlastní návod a řešení.

 

LED pásky jsou vlastně SMD LED diody jednotlivě připájené na ohebný samolepící pásek. Některé typy pásků jsou opatřeny silikonovým krytím kvůli zajištění voděodolnosti. Pásky jsou vybaveny samolepící fólií. Jsou velmi dobře ohebné a dají se zkracovat. Jsou v nabídce i v různých barevných provedeních.

 

Při samotné instalaci se můžete potýkat s nedostatkem zkušeností nebo také potřebného nářadí, které by vám usnadnilo práci. Hliníkové profily a difuzory jsou prodávány v nejkratší délce 1 metr a to občas může znamenat problém. Naprosto nezbytná je pak i služba celkové kompletace včetně zkrácení hliníkových profilů přímo na míru dle vašeho přání, kterou rádi provedeme za vás. K tomu také patří i odborné ukončení vhodným typem záslepek na obou stranách profilu.

 

Většina pásků je pro napětí 12V a nemůžete je přímo připojit do sítě na 230 V. Pro připojení použijte trafo pro změnu napětí. Je možné použít konektor bez pájení kabelů, který pouze připojíte k pásku. Ze samotného konektoru vedou 2 kabely, ty se připojují k trafu svorkami, pokud jimi není již vybaveno.

 

Správný zdroj vyberte dle výkonu pásku, který je uváděný ve wattech na jeden metr. Watty násobíte délkou použitých metrů a k výsledku připočítáte 10 – 20 %. Je třeba, aby zdroj měl vyšší výkon. Nalepení pásku je snadné. Povrch musí být důkladně očištěný a odmaštěný. Pak pouze sloupnete zadní folii a pásek přilepíte. Výborně drží na plastových, kovových či skleněných plochách. Na zdivo použijte lišty, kvalitní silikon nebo akvaristické lepidlo.

 

Montáž alu profilů

Copyright 2014 - 2021 © kledu.cz